The

2011-12 Minnesota High School Wrestling Results
Tuesday, January 17, 2012

Roseau Quadrangular

Detroit Lake 56 East Grand Forks/Sacred Heart 18
106 Tyler Bellefeuille (DL) over Javi Lamora (EGF) fall 1:19
113 Gabe Foltz (DL) over Eddie Bushaw (EGF) fall 3:01
120 Stanley Peltier (EGF) over Jack LaBarre (W) 5-2
126 Luke Payne (DL) over Cody Steer (EGF) fall 2:56
132 Alex Yanish (EGF) won by FF
138 Parker Jackson (DL) won by FF
145 Brandon Dahring (DL) over Zach Fountain (EGF) fall 0:56
152 Jeff Gailfus (DL) over Matt O'Leary (EGF) TF 16-1
160 Jarrett Nosal (DL) won by FF
170 Travis Keintitz (DL) over Eli Deziel (EGF) 8-5
182 Issiac Flores (EGF) over Jason Griego (DL) 4:53
195 Cameron Fritz (DL) won by FF
220 Brandon Thompson (EGF) over Kirby Siewert (DL) 9-3
285 Evan Maly (DL) won by FF

Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 49 Roseau 25
106 Reilly Stroot (R) over Tristen Hopen (W) fall 0:19
113 Casey Warner (R) over Spenser Kaufman (W) fall 1:15
120 Daniel Stacey (W) over Derek Olsen (R) fall 5:15
126 Jayfen Sikorksi (R) over Nate Peterson (W) 17-6
132 Dylan Nistler (W) over Jarek Ludwick (R) fall 3:58
138 Jesse Eastman (R) over Jeremy Miller (W) fall 1:51
145 Devin Campbell (W) over Ryan Erickson (R) 20-12
152 Colton Millner (R) over A.J. Pappas (W) 6-0
160 Devin Wicks (W) over Trevor Pederson (R) 12-8
170 Collin Huckbody (W) won by FF
180 Gavin Hitchcock (W) won by FF
195 Cadel Roeder (W) won by FF
220 Nick Fisher (W) over Kieren Oksanen (R) fall 1:03
285 Randy Smieja (W) won by FF

Roseau 40 East Grand Forks/Sacred Heart 24
106 Brett Jerome (R) over Javi Lamora (EGF) fall 2:21
113 Eddie Bushaw (EGF) over Casey Warner (R) fall 5:19
120 Stanley Peltier (EGF) Derek Olsen (R) fall 1:59
126 Jayfen Sikorski (R) over Cody Steer (EGF) fall 0:35
132 Alex Yanish (EGF) over Jesse Eastman (R) 8-6
138 Jarek Ludwick (R) won by FF
145 Ryan Erickson (R) over Zach Fountain (EGF) fall 1:15
152 Kasey McCourt (R) over Matt O'Leary (EGF) 11-3
160 Colton Millner (R) over Blake Pladson (EGF) 0:33
170 Eli Deziel (EGF) over Trevor Pederson (R) 6-5
182 Issiac Flores (EGF) won by FF
195 Double Forfeit
220 Kieren Oksanen (R) over Brandon Thompson (EGF) fall 1:37
285 Double Forfeit

Detroit Lakes 51 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 23
106 Tyler Bellefeuille (DL) over Tristen Hopen (W) fall 0:46
113 Bronson Spies (DL) over Spenser Kaufman (W) 0:26
120 Gabe Foltz (DL) over Daniel Stacey (W) TF 5:29
126 Luke Payne (DL) over Nate Peterson (W) 13-0
132 Zach Baker (DL) over Dylan Nistler (W) fall 3:29
138 Parker Jackson (DL) over Jeremy Miller fall 1:15
145 Brandon Dahring (DL) over Devin Campbell fall 4:36
152 Blake Wieman (W) over Jeff Gailfus (DL) TF 18-3
160 Joe Anderson (W) over (DL) Jarrett Nosal fall 1:47
170 Collin Huckbody (W) won by FF
182 Jason Griego (DL) over Gavin Hitchcock (W) 9-6
195 Christopher Zimmer (W) over Cameron Fritz (DL) fall 2:37
220 Kirby Siewert (DL) over Nick Fisher (W) 8-5
285 Randy Smieja (W) over Jame Huwe (DL) fall 5:16

Detroit Lakes 53 Roseau 18
106 Bronson Spies (DL) over Reilly Stroot (R) TF 17-2
113 Gabe Foltz (DL) over Casey Warner (R) fall 3:05
120 Luke Payne (DL) over Derek Olsen (R) fall 2:51
126 Jayfen Sikorski(R) won by FF
132 Jarek Ludwick (R) won by FF
138 Parker Jackson (DL) won by FF
145 Brandon Dahring (DL) over Ryan Erickson (R) fall 4:25
152 Jeff Gailfus (DL) over Kasey McCourt (R) Inj Def
160 Jarrett Nosal (DL) over Colton Millner (R) fall 0:47
170 Double Forfeit
182 Jason Griego (DL) won by FF
195 Cameron Fritz (DL) won by FF
220 Kieren Oksanen (R) over Kirby Siewert (DL) fall 1:33
285 Double Forfeit

Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 53 East Grand Forks/Sacred Heart 19
106 Javi Lamora (EGF) over Tristen Hopen (W) 13-3
113 Eddie Bushaw (EGF) Spenser Kaufman (W) fall 1:03
120 Daniel Stacey (W) over Stanley Peltier (EGF) 8-1
126 Nate Peterson (W) over Cody Steer (EGF) TF 4:12
132 Alex Yanish (EGF) over Dylan Nistler (W) 7-3
138 Jeremy Miller (W) won by FF
145 Devin Campbell (W) over Zach Fountain (EGF) fall 5:43
152 A.J Pappas (W) over Matt O'Leary (EGF) 13-5
160 Joe Anderson (W) over Blake Pladson fall 0:31
170 Collin Huckbody (W) over Eli Deziel (EGF) TF 18-3
182 Issac Flores (EGF) over Gavin Hitchcock (W) fall 1:45
195 Caedel Roeder (W) won by forfeit
220 Christopher Zimmer (W) over Brandon Thompson (EGF) fall 2:52
285 Randy Smieja (W) won by