The

2011-12 Minnesota High School Wrestling Results
Saturday, January 21, 2012

Cambridge-Isanti Bluejacket Duals

Round One

Saint Cloud Apollo 39 North Branch 30

Forest Lake 74 Mora 3

Round Two

Cambridge-Isanti 62 Saint Cloud Apollo 9
106 Tommy Guy (CBI) Fall Sok (SCA) :49
113 Travis Swanson (CBI) Disq. Devon Johnson (SCA)
120 Matt Braun (SCA) Dec. Nate Medin (CBI) 5-2
126 Mitch Bengtson (SCA) Fall Tyler Tischer (CBI) :21
132 Tanner Torgerson (CBI) Fall Trent Bird (SCA) :49
138 Robbie Phillips (CBI) Tech. Fall Jake Christen (SCA) No time given
145 Ty Torgerson (CBI) Fall Nick Graham (SCA) 1:04
152 Cody Skog (CBI) Dec. Nam Nguyen (SCA) 5-1
160 Name not Available (CBI) Won by Forfeit
170 Name not Available (CBI) Won by Forfeit
182 Clayton Jennissen (CBI) Fall Dylan Mehr (SCA) :56
195 Kyle Chromy (CBI) Fall Jerad Morford (SCA) 2:17
220 Bryce Kirchner (SCA) Dec. Trent Chromy (CBI) 11-9 OT
285 Name not Available (CBI) Won by Forfeit

North Branch 52 Mora 20

Round Three

Forest Lake 60 North Branch 12

Cambridge-Isanti 71 Mora 0

Round Four

Cambridge-Isanti 56 North Branch 15

Forrest Lake 55 Saint Cloud Apollo 16
106 Dean Beggs (FL) Fall Ryan Sok (SCA) 1:02
113 James Pleski (FL) Fall Lucas Enneking (SCA) 1:13
120 Andrew Meyers (FL) Maj. Dec. Matt Braun (SCA) 14-5
126 Mitch Bengtson (SCA) Maj. Dec. Michael Pleski (FL) 9-1
132 Ben Morgan (FL) Fall Trent Baird (SCA) :07
138 Grant Nehring (SCA) Dec. Tyler Isaacson (FL) 8-3
145 Cody Paggen (FL) Fall Nick Graham (SCA) :46
152 Nam Nguyen (SCA) Fall Austin Boniface (FL) 1:27
160 Name not Available (FL) Won by Forfeit
170 Name not Available (FL) Won by Forfeit
182 Dylan Mehr (SCA) Dec. Kyle Winberg (FL) 7-3
195 Jeremy McLaughlin (FL) Fall Jerad Morford (SCA) 2:52
220 Aaron Calhoun (FL) Dec. Bryce Kirchner (SCA) 6-2
285 Name not Available (FL) Won by Forfeit

Round Five

Saint Cloud Apollo 54 Mora 30
106 Ryan Sok (SCA) Won by Forfeit
113 Lucas Enneking (SCA) Won by Forfeit
120 Matt Braun (SCA) Fall Tony Jenson (MOR) 2:09
126 Mitch Bengtson (SCA) Fall Nick Kastenbuer (MOR) 3:05
132 Chandler Hinrichs (MOR) Fall Trent Baird (SCA) :15
138 Grant Nehring (SCA) Fall Jake Hruska (MOR) 1:35
145 Brent Nelson (MOR) Fall Nick Graham (SCA) 1:44
152 Nam Nguyen (SCA) Fall Reed Gmahl (MOR) 1:24
160 Name not Available (FL) Won by Forfeit
170 Name not Available (FL) Won by Forfeit
182 Dylan Mehr (SCA) Fall Tyler Reinkie (MOR) 1:49
195 Jerad Morford (SCA) Won by Forfeit
220 Bryce Kirchner (SCA) Fall Kolten Doty (MOR) :43
285 Name not Available (FL) Won by Forfeit

Cambridge-Isanti 34 Forest Lake 22

Champions: Cambridge-Isanti

Runner-Up: Forest Lake